Mini Alışverişkolik

Mini alışverişkolik, 14 Eylül 2011 doğumlu kızımız Ece... 

5.gün doktor kontrolünde doktorumuz Ece'nin sağlığının iyi olduğunu; kilo kaybetmesi normal kabul edilecek iken, Ece'nin doğumdan sonra 300 gr. almış olmasının şahane olduğunu söyledi . Sarılık da olmadı Ece. Doktoru da 40 gün evde oturmanın ancak sağlık problemi olan veya  beklenen doğum kilosunun altında olan bebeklerde kabul edilebileceğini, Ece'nin evde oturmasını gerektiren bir durumu olmadığını söyledi. Neyse ki bunu eşim de duydu. Aslında bir de şunu ekledi: Aman alışveriş merkezlerine gitmeyin, bebek oksijen alsın. Sanki bu son söylenen kısmını duymamış gibi Ece 9 günlükken kendimizi alışverişte bulduk. 


Doğduğunda yaz mevsiminin son günlerini yaşıyorduk. Ne var ki 1 ay sonra havalar soğumaya ve bize meydan okumaya başladı. Ben de koşullara inat her gün evden çıkma programımıza ara vermemek için alışveriş merkezlerinde dolaşmaya başladım. İşte o günden beri neredeyse her gün, maalesef, alışverişe gidiyoruz. Aslında alışveriş merkezlerinde geziyoruz. 


Şu anda çalışmadığım için Ece ile tüm günü birlikte geçiriyoruz. Evdeki rutin işlerimizi hallettikten sonra haftada neredeyse 4-5 gün dışarı çıkıyoruz. Her çıkışımızda bebek arabası ile farklı deneyimler yaşıyoruz. Sizlerle bunları paylaşmak istedim.

Bu siteyi yaratmamın nedeni; gün içinde Ece ile buralarda yaşadığım öncelikle sıkıntıları, yanı sıra da hoşlukları paylaşmak. Her gün eve döndüğümüzde eşime anlatacak bir hikayem oluyordu, şimdi onları yazabilecek bir yerim var. 

Dileyen annelerin de bu paylaşıma katkıda bulunmalarını dört gözle bekliyorum...

Ece'nin Annesi