05 December 2017

Ece Özdemirci 6 Yaşında, 14 Eylül 2017Sevgili Ece,

İşte yine bir doğum günü kutlamanı yine şahane bir günde, sevdiklerimizle geçirdik. Yine hazırlıkları yapmak çok zevkliydi. Evet biraz uzun sürüyor belki her detay ile ilgilenmek ama senin yüzündeki gülümseme her şeye değiyor. 

Bu fotoğraflarda gördüğün herkesin hayatımızda çok anlamı var. Öncelikle onlara tek tek bak ve iyi tanı. Sonra birlikte olmanın, kalabalık olmanın ne kadar güzel olduğunu düşün. Sen de sevdiklerinin özel günlerinde, mutluluklarında, sevinçlerinde yüzün gülerek yanlarında ol. Elbetteki hüzünlerinde, zor günlerinde, sıkıntılarında da yanlarında ol ki yalnızlık çekmesinler. Biz bu anlamda çok şanslıyız, bunun da değerini hep bil

Bu yıl yine erkenden Lozan Park'taydım. Ne var ki benden bile önce gelmeyi başarmış bir aile, bizim her yıl tercih ettiğim alanda doğum günü hazırlıklarına başlamıştı. Biraz yalvardım: Ben taşıyayım eşyalarınızı, yardım edeyim ama bana burayı bırakın. İşe yaramadı. Üstelik de sert bir dille reddedildim. Birkaç damla gözyaşı (Hiç kontrol edemem) ardından parkın iç kısmında yerleşme. Gün boyu herkese üzüntümü anlattım. Onlar da bana, buranın çok daha iyi olduğunu. 

Elbette yine elbiseden yola çıkılmış konseptimiz vardı. Kırmızı, siyah ve beyaz yaptık herşeyi. Süslemede yine her zaman her şeyimde yanımda olan Seçil vardı. Bilge Ablacım ve Tolgacım da sabahın bu erken saatlerinde yüzlerinde eksik etmedikleri gülümseme ile yer aldı. İtiraf ediyorum bu sefer masa taşımaktan canımız çıktı. Yine de değdi işte. 

İlk gelenlerden ailem: Annem, Anneannem, dayım, yengem, kuzenlerim. Onlarsız olmaz zaten. Hiç olmadı da çok şükür. 

Nefis bir hava, nefis bir gün. Yine bizim için unutulmaz olacak. 

Bu yıl ilkokula başlıyorsun Ececim. Bilmiyorum bizi neler bekliyor. Gelecek doğum gününde okuma yazma bilen farklı bir birey olacaksın. Bakalım bizi neler bekliyor.

İyi ki doğmuşsun, iyi ki doğurmuşum. Doğduğun günden beri, hayatımdaki "iyi ki"lerin tek sebebisin. 


No comments:

Post a Comment