21 August 2016

Anaokulunda 1. yıl bitti


Her sabah mutlaka gülerek gitti okuluna. 06:45'te uyandı, 07:28'de servis için kapıdan çıktı. 07:30'da benim objektifim ile karşılaştı. 07:33'te bindi güler yüzle karşılanan servisine. 16:30'da özlemle karşılandı her akşam. 

Sadece 4 gün okula gitmedi. 

Her sabah mutlu gitti, her akşam mutlu geldi. Zaten başka da bir beklentimiz yoktu ki. 

Çok çabuk alıştık yeni düzene...diyemem elbette kendi adıma. Ece çabuk adapte oldu. Yeni yatma ve kalkma saatlerine, servis kullanmaya, yeni ilişkilere, arkadaşlıklara, okula, kurallara aslında özetle: düzenli hayata. Bir süre gidiş ve dönüşte serviste uyudu. Şişmiş gözleri evin önünde açılıyordu, kucakta taşınıyordu eve kadar. Çok seçici olduğu için okulda çok yemek yemediğinden, gelir gelmez yemeğe oturdu ve en az bir saat dinlendi. Ta ki son 1 aya kadar. Son 1 ay oldukça enerjik döner oldu eve. Her gün mutlu geldi ama son günlerde artık her şey düzene girdi. Baharın da etkisi vardı elbet.

Sınıf arkadaşları, servis arkadaşları, drama kursu arkadaşları oldu. Zaten apartmanda komşuları da vardı...Çevresi oldu minişimin. Sokakta gezerken tanıdığı, sohbet ettiği insanlar oldu. 

Yaz tatili için önce iki haftalık bir yaz okulu tercih ettik. Kendi okulunda eski ve yeni  arkadaşları ile faaliyetler yaptı, yüzmeye gitti, müzeye gitti. Evde çok da sunamayacağımızı düşündüğümüz imkanları sağladık ona diye düşünüyorum. Yaz okulu ona babaanne ve dedesinin hediyesi oldu. 

Yaz bitmek üzere. Deniz tatilleri yaptık. Artık kolluksuz yüzüyor...Defalarca atlıyor, dalıyor...Tabi ben de elimde kamera ile peşinde..

Olabildiğince faal geçirdik tatili. Hafta sonu havuz, hafta içi arkadaşları ile ev aktiviteleri, taş boyamalar...Hatta bazen balkonda havuz keyfi de yaptık. O da tatilinden mutlu olduğunu söyledi defalarca. Artık hazırız yeni bir maratona. Bakalım gelecek öğretim yılı bizlere neler gösterecek, neler yaşatıp öğretecek...


İşte 07:30 fotoğraflarımız 


No comments:

Post a Comment