17 November 2012

Kemer Seyahati

Sabah 07:30 itibari ile düştük yollara. İstikamet Kemer. Grand Haber Otel'de düzenlenen Dart Türkiye Açık Turnuvası, Türkiye Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası'na katılmak üzere hazırız. Yani Mete hem yönetici hem de oyuncu olarak, Ece ile ben de tatilci olarak hazırız diyelim. 

10 gündür yol nasıl geçecek diye hergün düşünüp durdum. Gece mi çıksak, öğlen uykusuna mı denk getirsek falan derken çıktık sabah erkenden. 7 saat süren yolculuğun Afyon'a 50km kalan kısmında Ece uyandı ve Afyon çıkışında geri yattı. Kemer girişinde de uyandı benim işbirlikçi kızım. Nefis bir yolculuktu. Biz de hiç mola vermeden, Ece'nin babasının hazırlamış olduğu sandviçleri tüketerek tamamladık yolculuğu
Durup durup söylerim: "Ben şanslı bir kadınım." Bu belki de sahip olduklarıma şükrediyor olmanın dile gelişi. Bu seyahatte ne kadar iyi dostlara sahip olduğumu bir kez daha görme şansım oldu. Onlar olmasaydı anılarımda iyilerin yanında yer alamayabilirdi bu tatil. Hepsini dart hobim sayesinde tanıdım. Ece'nin hayatımıza katılması ile aslında birçok şeyin değişmeden kalabileceğini gösterdi onlar bana. Dedim ya çok şanslıyım. Sayelerinde denizin tadını çıkarttım. (Tamam yüzerek değil belki ama en azından güneşlenerek.) Yemekte kucağım boş kaldı. Üstelik neredeyse tüm öğünlerde kahve bile içtim tatlımla. Kim beni kucağımda Ece ile görse elimden aldı.
Tamam canım o kadar da değil hani. Elbette benimle de vakit geçirdi. Sadece bizi fotoğraflayan olmadı.
Peki bu tatilimiz nasıl mı geçti Ece için ?

10 gecelik konaklamamız süresince Ece odadan çok memnun kaldı. Her yerini karıştırdı, kurcaladı. Dolapların içine girdi. Tehlike arz edecek pek bir şey olmadığı için kolay oldu odada vakit geçirmek.
Otelin tamamı gezildi, tüm merdivenlerinden inildi ve çıkıldı. Geldiğimiz ilk akşam merdivenden inip çıkmayı öğrenen Ece, 10 gün boyunca pekiştirdi. 
Oyun odası mutlaka her akşam ziyaret edildi.
 Her akşam "mini disco" saatinde dans etti.

Her gün en az  bir kere mini golf oynadı.
Dayısına "Dayii" demeyi öğrendi.
Kedi gördüğünde "Maaa..maa.." demeyi, köpek gördüğünde "Haauuv" diye bağırmayı öğrendi. Hatta kedilere havlamayı da denedi.
Her gün oyun parkında biraz vakit geçirdi.
Ünlü dartçılar Ece ile fotoğraf çektirdi. :)
Kasım ayında denize girmiş olmanın tadını çıkarttı.
Turnuva antrenman alanının altını üstüne getirdi.
Ödül töreninde oyuncularla sahnede yer aldı.
Kapanış töreninde ise hakemlerle sahnede yer aldı.
Kapanış balosunda dansa kaldırıldı, yine sahnede yer aldı.
Dönüş yolculuğunda da epeyce yardımcı oldu Ece bize. Arabamızda çıkan arıza yüzünden yaptığımız  mecburi duraklamalarda bile sıkıntı yaratmadı. 
Her seyahatten eve dönüş yolunda mutlu oluyorum ben. İster iyi ister tatsız geçsin farketmez, eve dönüş beni hep mutlu eder. Güzel anıları fotoğraflarda ve zihinlerde bırakarak döndük evimize. Sıcak evimizi, kedilerimizi ve onlara 10 gün çok iyi bakan dostumuz Arman'ı karşımızda bulunca da eve dönüş tam istediğim gibi oldu.

3 comments:

 1. Ne güzel bir seyahat olmuş
  Mini dartçı yetişiyor çekirdekten :)
  Maşallah Ece'ye bayıldım o araba koltuğundaki uyuma hallerine

  ReplyDelete
 2. Gerçekten tam çekirdek oldu bizimkisi:))

  ReplyDelete
 3. Süper bir tatil geçirmişsiniz. Ece'ye bayıldım. Maşallah prensese..Kıyafetleri de ayrı güzel.Böyle kalabalık ortamlara alıştırmanız, sosyalleşmesi açısından da çok güzel.Sevgiler..
  www.issevenler.wordpress.com

  ReplyDelete